Ruszyły prace nad “Uciekinierem z Nurmengardu”! Pierwsze informacje o książce!

W dniu dzisiejszym ruszyły wstępne prace nad powieścią “Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu”, która będzie ostatnim tomem trylogii o Bractwie Czarnej Gwiazdy. Jak wyglądały te wstępne przygotowania autora, oraz co już wiadomo o powieści, dowiedziecie się z rozwinięcia tego newsa.

Od kilku lat wiadomo, że książka “Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu” będzie trzecim tomem trylogii, którą otworzył w 2010 roku “Pentakl Wężoustych”. Autor, Marcin Dęga, w dniu dzisiejszym rozpoczął pierwsze, na razie wstępne, prac nad powieścią. Oto co nam zdradził:

W dniu dzisiejszym usiadłem w końcu do notatek na temat trzeciego tomu. Udało mi się nieco usystematyzować układ wątków, które będą poruszone w powieści i ułożyć je we wstępną, logiczną całość. Historia zaczyna więc nabierać kształtów, a w głowie wciąż pojawiają mi się coraz to nowsze pomysły na to, jak ją poprowadzić. Wczoraj wpadł mi do głowy świetny pomysł na wykorzystanie jednej z postaci, którą znamy od początku całej sagi. Już się nie mogę doczekać, aż zasiądę do pisania powieści.

Zanim to jednak nastąpi Marcina czeka jeszcze wiele pracy nad szlifowaniem pomysłów, wątków i dopracowywaniem fabuły. Wszystko to po to, aby finał trylogii utrzymał poziom dwóch pierwszych tomów i nie był dla Was rozczarowaniem. Ponieważ jednak prace z wolna ruszyły, mamy już pierwsze informacje na temat powstającej powieści:

  1. Pierwszy rozdział nie będzie dotyczył Harry’ego Pottera.
  2. Akcja powieści rozpocznie się w kilka godzin po zakończeniu “Deponentu Założycieli”.
  3. Dowiemy się kim tak naprawdę jest tajemniczy Przyjaciel od kart tarota.
  4. Większa część powieści będzie rozgrywać się poza Hogwartem.
  5. Harry dowie się, co chciała mu wyjawić Lisa Turpin, zanim opuściła Hogwart.
  6. Czas głównej akcji powieści obejmie prawdopodobnie sześć miesięcy.
  7. Poznamy tożsamość Szarego Pielgrzyma.
  8. Powieść zakończy się epilogiem, którego akcja rozegra się w lipcu 2020 roku.

Na razie tyle. Biorąc pod uwagę, że prace nad powieścią ledwie ruszyły, to i tak sporo informacji. Czy Wy także nie możecie się już doczekać tej książki?

Autor planuje rozpocząć pisanie powieści jeszcze w tym roku. Możliwie więc, że publikacja jej rozdziałów nastąpi już w pierwszej połowie 2021 roku 🙂

4.8 4 votes
Ranking artykułów
MGande

MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments