Harry Potter i Tempus Fatum

Opowiadanie fanowskie “Harry Potter i Tempus Fatum” to bożonarodzeniowe fan fiction, którego fabuła jest osadzona w DRUPie (wyjaśnienie skrótu tutaj). Choć przedstawia całkiem nową, wymyśloną przez autora historię i postaci, jest inspirowany serią Harry Potter. Co ciekawe, mimo swojego dość luźnego charakteru, opowiadanie to jest zgodne z kanonem HP,  informacjami z wczesnego Pottermore, co do dalszych losów postaci kanonicznych i podobnie jak wszystkie utwory publikowane na tej stronie, nie uwzględnia niczego, co ma związek ze scenariuszem sztuki “Harry Potter i przeklęte dziecko”.

 

“Tempus Fatum” – krótki opis fabuły

Zuchwała kradzież w sklepie Borgina oraz splot dziwnych i zaskakujących wydarzeń powodują, że Harry Potter po raz kolejny wpada w bardzo poważne kłopoty. Czy i tym razem uda mu się znaleźć wyjście z kryzysowej sytuacji? Czym jest tajemnicze Tempus Fatum? Kto stoi za próbą zabójstwa osoby, bez której święta nigdy nie byłyby już takie same? 

Świąteczna opowieść ze świata Harry’ego Pottera nasycona jest easter eggami dotyczącymi wydarzeń, które będą mieć miejsce w pisanej obecnie powieści “Deponent Założycieli”, oraz jej kontynuacji “Uciekinier z Nurmengardu” (na razie tylko zaplanowanej). Opowiadanie dostarcza też wielu zaskakujących faktów na temat Potterów i Bractwa Czarnej Gwiazdy, które interesowało się nimi wiele lat przed wydarzeniami z “Pentaklu Wężoustych”.

 

“Tempus Fatum” opowiadaniem świątecznym

“Tempus Fatum” powstało w grudniu 2013 roku, jako luźne opowiadanie o świątecznym charakterze. Autor zadbał jednak, aby bardzo mocno osadzić je w DRUPie. W maju 2014 roku dokonał licznych poprawek, w tym fabularnych, umieszczając w opowiadaniu wiele smaczków, które mają związek z fabułą trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy.

Gorąco zachęcamy do lektury wszystkich jedenastu rozdziałów tego opowiadania, które za darmo są dostępne poniżej. Możecie czytać je online lub ściągnąć sobie na dysk swojego komputera.

Będę wdzięczny jeśli po lekturze każdego rozdziału, zostawicie swój komentarz pod nim 🙂

 

Spis rozdziałów opowiadania dostępnych zupełnie za darmo:

 

Rozdział 1. Złodziej
Rozdział 2. Kradzież, której nie było
Rozdział 3. Pomocnik
Rozdział 4. Zagadkowy prezent
Rozdział 5. Wampir z Dolin
Rozdział 6. Tempus Fatum
Rozdział 7. Lodowy Pałac
Rozdział 8. Prezent niemożliwy do otrzymania
Rozdział 9. Nowy pomocnik
Rozdział 10. Zaklęty prezent
Rozdział 11. Po części spełnione marzenie
Komentarz autora

 

“Tempus Fatum” do pobrania w formie e-booka za darmo (całe opowiadanie w jednym pliku):

W naszym serwisie dostępne jest już darmowe wydanie e-book opowiadania, przygotowane zarówno w formacie pdf, jak i epub, oraz mobi. Każdy z Was może więc pobrać książkę na swoje urządzenia mobilne i czytać do woli. Każda z wersji elektronicznej książki dostępna jest pod TYM ŚWISTOKLIKIEM.

 

Quizy na temat fabuły “Tempus Fatum”

Przeczytałeś/łaś opowiadanie? Sprawdź swoją wiedzą na temat jego fabuły odpowiadając na pytania w naszych quizach, które dostępne są tutaj.

 

 

Zachęcamy także do do polubienia naszego fanpage’a na facebooku!

 

0 0 votes
Ranking artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments