Martin Gande i cuchnący śmiercią manipulant czasowy

Fan fiction “Martin Gande i cuchnący śmiercią manipulant czasowy” to spin-off trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy i jednocześnie w pewnym stopniu prequel powieści fanowsiej “Harry Potter i Pentakl Wężoustych”. Utwór jest więc inspirowany serią Harry Potter. Jest jednak czymś, czego do tej pory w uniwersum Harry’ego Pottera nie było. Dotyczy losów nowych postaci, oraz bohaterów drugoplanowych, którzy pojawili się w trylogii BCG. 

Fan fiction to stanowi luźną opowieść, skierowaną do nieco starszej grupy wiekowej, niż sama trylogia. Jest też znacznie mniej poważne w swoim tonie niż utwory spod szyldu Harry Potter. Warto więc podejść do niego z dystansem. Zakończenie “Martina Gande” zawiera jednak coś, co ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy.

 

“Martin Gande” – krótki opis fabuły

Kiedy w październikowe popołudnie Martin Gande przybył do Hogsmeade z dalekiego kraju, nie spodziewał się tego, co go spotka. Kradzież zmieniacza czasu Praksedzie Ugglyfoot, najobrzydliwszej czarownicy na świecie, staje się początkiem serii niefortunnych wydarzeń. Mogą mieć one naprawdę przerażające konsekwencje. 

Czy Martinowi uda się powstrzymać “cuchnącego śmiercią manipulanta czasowego” przed zmianą biegu wydarzeń? Jaką tajemnicę kryje mugol, który został czarodziejem? Dlaczego tak naprawdę zdecydował się ukraść zmieniacz czasu? Ale przede wszystkim: Co dokładnie zamierza zrobić śmierciożerca, który przed laty został okryty hańbą za sprawą słynnego Harry’ego Pottera?

 

“Martin Gande” spin-offem i prequelem trylogii fan fiction

“Martin Gande” mimo swojego dość luźnego charakteru należy do DRUP-u i jest ściśle powiązany z powieścią “Harry Potter i Pentakl Wężoustych”. Fabuła obu utworów dość mocno zazębia się w kilku miejscach, choć generalnie większa część akcji “Martina Gande” rozgrywa się przed wydarzeniami z “Pentaklu Wężoustych”. Opowiadanie to stanowi więc w pewnym sensie prequel trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy, choć jako spin-off skupia się na przygodach zupełnie innego bohatera.

Gorąco zachęcamy do lektury wszystkich dziewiętnastu rozdziałów tego opowiadania, które za darmo są dostępne poniżej. Możecie czytać je online lub ściągnąć sobie na dysk swojego komputera.

Autor pracuje już nad kontynuacją “Martina Gande”, której akcja będzie osadzona między “Deponentem Założycieli”  (tom 2 trylogii) a “Uciekinierem z Nurmengardu” (tom 3 trylogii).

Będę wdzięczny jeśli po lekturze każdego rozdziału, zostawicie swój komentarz pod nim 🙂

 

Spis rozdziałów opowiadania “Martin Gande” dostępnych zupełnie za darmo: 

Rozdział 1. Randka z komplikacjami
Rozdział 2. Okradziony złodziej
Rozdział 3. Pojedynek w środku nocy
Rozdział 4. Nieoczekiwana pomoc
Rozdział 5. Nocna wizyta
Rozdział 6. Kłopotliwa rozmowa
Rozdział 7. Człowiek o wielu twarzach
Rozdział 8. Wizyta państwa Blecker
Rozdział 9. Ukochany sprzed lat
Rozdział 10. Luki w planie
Rozdział 11. Z deszczu pod rynnę
Rozdział 12. Ponowne spotkanie
Rozdział 13. Zaskakujący pomysł Lisy
Rozdział 14. Wpadka państwa Blecker
Rozdział 15. Wróg w natarciu
Rozdział 16. Ponownie w Ministerstwie
Rozdział 17. Wyrok
Rozdział 18. Utracona przyjaźń
Rozdział 19. Mistrzowski plan
Komentarz autora

 

 

 

“Martin Gande” do pobrania w formie e-booka za darmo (całe opowiadanie w jednym pliku):

W naszym serwisie dostępne jest już darmowe wydanie e-book powieści, przygotowane zarówno w formacie pdf, jak i epub, oraz mobi. Każdy z Was może więc pobrać książkę na swoje urządzenia mobilne i czytać do woli. Każda z wersji elektronicznej książki dostępna jest pod TYM ŚWISTOKLIKIEM.

 

Quizy na temat fabuły “Martina Gande”

Przeczytałeś/łaś opowiadanie? Sprawdź swoją wiedzą na temat jego fabuły odpowiadając na pytania w naszych quizach, które dostępne są tutaj.

 

Zachęcamy także do do polubienia naszego fanpage’a na facebooku!

0 0 votes
Ranking artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest

27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments