Harry Potter i Pentakl Wężoustych (tom 1)

Powieść fanowska “Harry Potter i Pentakl Wężoustych” to fan fiction inspirowane książkami J.K. Rowling, napisane przez polskiego potterheada na bazie kanonu Harry’ego Pottera. Projekt ten, podobnie jak cała ta strona internetowa powstał z miłości do historii “chłopca, który przeżył” i w celach wyłącznie hobbystycznych. Realizowany jest przez fanów dla fanów i ma służyć rozrywce.

Choć “Pentakl Wężoustych” nawiązuje do serii Harry Potter, zawiera zupełnie nową, wymyśloną przeze mnie fabułę i całą paletę barwnych, stworzonych przeze mnie postaci. Historia ta uwzględnia jednak 90% informacji z wczesnego Pottermore, co do dalszych losów kanonicznych postaci. Nie uwzględnia jednak niczego co ma związek ze sztuką “Harry Potter i przeklęte dziecko”.

(Autor o fabule swojego fan fiction)                      

 

“Pentakl Wężoustych” – krótki opis fabuły 

Minęło 19 lat od klęski Voldemorta. Harry Potter wiedzie spokojnie życie. Ma trójkę dzieci i kochającą żonę, Ginny. Pracuje w Ministerstwie Magii jako Szef Kwatery Głównej Aurorów, wraz ze swoim wiernym przyjacielem Ronem. Sielankę przerywają jednak niespodziewane wieści z Hogwartu. Wygląda na to, że nowy rok szkolny, który rozpoczął się w epilogu powieści “Harry Potter i Insygnia Śmierci” nie będzie taki jak poprzednie.

Szokująca wiadomość o śmierci jednego z dobrze wszystkim znanych hogwarckich profesorów burzy ład i porządek w życiu głównego bohatera. Czy Harry będzie gotowy porzucić swoje dotychczasowe życie i po latach powrócić do Hogwartu? Czy odkryje czym jest Pentakl Wężoustych i jak wielkim jest zagrożeniem dla świata czarodziejów?Przekonaj się osobiście. Poznaj sekrety tajemniczego bractwa, które realizując swoje niecne plany, nie cofnie się przed niczym. Kto przetrwa, a kto zginie w wyniku przerażającej intrygi, jaka rozegra się w Hogwarcie podczas kolejnego roku szkolnego.

 

 

“Pentakl Wężoustych” początkiem trylogii fan fiction

“Pentakl Wężoustych” stanowi początek samodzielnej trylogii o przygodach dorosłego Harry’ego Pottera, którego nowym przeciwnikiem jest tajemnicze Bractwo Czarnej Gwiazdy. W skład tej trylogii wchodzi także powieść “Deponent Założycieli” (ukończona w marcu 2020 roku) oraz “Uciekinier z Nurmengardu” (w przygotowaniu).

Przepiękne ilustracje, które znajdziecie przy tytułach poszczególnych rozdziałów “Pentaklu Wężoustych”  wykonał niezwykle utalentowany Dominik Róg – fan twórczości J.K. Rowling. Dominik jest także autorem niesamowitej okładki powieści, którą widzicie w tym artykule.

Gorąco zachęcamy do lektury wszystkich, dwudziestu sześciu rozdziałów, które za darmo dostępne są poniżej. Rozdziały można czytać online, lub też pobrać na dysk swojego komputera.

Będziemy wdzięczni, jeśli po lekturze powieści zostawicie swój komentarz w tym artykule.

 

 

Spis rozdziałów powieści “Pentakl Wężoustych” dostępnych zupełnie za darmo:

 

Rozdział 1. Jozu Salu McFly
Rozdział 2. Włamanie w Departamencie Tajemnic
Rozdział 3. Urodzinowe przyjęcie
Rozdział 4. Spotkanie w rocznicę śmierci
Rozdział 5. Powrót do Hogwartu
Rozdział 6. Jedyny punkt zaczepienia
Rozdział 7. Kradzież i morderstwo
Rozdział 8. Dziennik Księcia Półkrwi
Rozdział 9. Nocna wyprawa huncwotów
Rozdział 10. Utracone wspomnienia
Rozdział 11. Walburg Fokster
Rozdział 12. Pojedynek czarodziejów
Rozdział 13. Wyprawa do Hogsmeade
Rozdział 14. Bractwo Czarnej Gwiazdy

Rozdział 15. Tajemnica Lisy
Rozdział 16. Ujawniony sekret
Rozdział 17. Nowy sprzymierzeniec
Rozdział 18. Prawdziwe oblicze Meropy
Rozdział 19. Wspomnienia L.M.
Rozdział 20. Nić porozumienia
Rozdział 21. Tajemnica Czarnego Pana
Rozdział 22. Domysły i wątpliwości
Rozdział 23. Seneszal Oksydus
Rozdział 24. Pentakl Wężoustych
Rozdział 25. Jacqueline Meadowes
Rozdział 26. Tożsamość wampira
Komentarze do wybranych rozdziałów
Słowniczek pojęć

 

 

“Pentakl Wężoustych” do pobrania w formie e-booka za darmo (cała powieść w jednym pliku)

W naszym serwisie dostępne jest już darmowe wydanie e-book powieści, przygotowane zarówno w formacie pdf, jak i epub, oraz mobi. Każdy z Was może więc pobrać książkę na swoje urządzenia mobilne i czytać do woli. Każda z wersji elektronicznej książki dostępna jest pod TYM ŚWISTOKLIKIEM.

 

Quizy na temat fabuły “Pentaklu Wężoustych”

Przeczytałeś/łaś powieść? Sprawdź swoją wiedzą na temat jej fabuły odpowiadając na pytania w naszych quizach, które dostępne są tutaj.

 

Zachęcamy także do do polubienia naszego fanpage’a na facebooku!

4.5 2 votes
Ranking artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest

96 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments