Harry Potter i Deponent Założycieli (tom 2)

Powieść fanowska “Harry Potter i Deponent Założycieli” to fan fiction inspirowane książkami J.K. Rowling, napisane przez polskiego potterheada na bazie kanonu Harry’ego Pottera. Projekt ten, podobnie jak cała ta strona internetowa powstał z miłości do historii “chłopca, który przeżył” i w celach wyłącznie hobbystycznych. Realizowany jest przez fanów dla fanów i ma służyć rozrywce.

Choć “Deponent Założycieli” nawiązuje do serii Harry Potter, zawiera zupełnie nową, wymyśloną przeze mnie fabułę i całą paletę barwnych, stworzonych przeze mnie postaci. Historia ta uwzględnia jednak 90% informacji z wczesnego Pottermore, co do dalszych losów kanonicznych postaci. Nie uwzględnia jednak niczego co ma związek ze sztuką “Harry Potter i przeklęte dziecko”.

(Autor o fabule swojego fan fiction)                      

 

“Deponent Założycieli” – krótki opis fabuły

Zmuszony przez Radę Nadzorczą szkoły Harry Potter sprowadza się z rodziną do Hogsmeade i kontynuuje pracę w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Zaskakujący przebieg Ceremonii Przydziału staje się dla niego początkiem drogi do odkrycia szokującej prawdy na temat przeszłości założycieli szkoły. Czy uda mu się dowiedzieć czegoś, co pomoże mu przygotować Hogwart na ewentualny powrót Salazara Slytherina? 

Obawiając się rychłego powrotu Wężowego Języka, Harry przeżywa wielką osobistą tragedię, wpada na trop hodowcy niebezpiecznych fantastycznych zwierząt, oraz zmaga się z licznymi intrygami kogoś, kto z całych sił stara się uprzykrzyć mu życie. Powrót Lisy Turpin mocno komplikuje jego życie osobiste i budzi uczucia, o których istnieniu nie miał pojęcia.
Czy Harry popełni te same błędy, co jego ojciec? Czy za romansem sprzed lat może kryć się jeszcze jakaś tajemnica? Do czego doprowadzi nowa polityka Ministerstwa Magii i pogarszająca się coraz bardziej sytuacja goblińskiej społeczności? 

 

“Deponent Założycieli” drugą częścią trylogii fan fiction

“Deponent Założycieli” stanowi drugi tom samodzielnej trylogii o przygodach dorosłego Harry’ego Pottera, którego nowym przeciwnikiem jest tajemnicze Bractwo Czarnej Gwiazdy. W skład tej trylogii wchodzi także ukończona w 2011 roku powieść “Pentakl Wężoustych” oraz zaplanowana na rok 2021 powieść “Uciekinier z Nurmengardu”

Przepiękne ilustracje, które znajdziecie przy tytułach niektórych rozdziałów “Deponentu Założycieli” wykonał niezwykle utalentowany Dominik Róg – fan twórczości J.K. Rowling. Dominik jest także autorem niesamowitej okładki powieści, którą widzicie w tym artykule.

Gorąco zachęcam do lektury wszystkich, trzydziestu trzech rozdziałów, które za darmo dostępne są poniżej. Rozdziały można czytać online, lub też pobrać na dysk swojego komputera.

Będziemy wdzięczni, jeśli po lekturze powieści zostawicie swój komentarz w tym artykule.

 

 

 

Spis rozdziałów powieści “Deponent Założycieli” dostępnych zupełnie za darmo:

Rozdział 1. Dotrzymana obietnica
Rozdział 2. Ceremonia zaprzysiężenia
Rozdział 3. Kłopotliwy list
Rozdział 4. Niespodziewana wizyta
Rozdział 5. Trudne zadanie
Rozdział 6. Wizyta na Pokątnej
Rozdział 7. Kapeluszak
Rozdział 8. Nowy przedmiot nauczania
Rozdział 9. Czwarte zaklęcie
Rozdział 10. Największe marzenie Rona
Rozdział 11. Plotki, kłamstwa i pomówienia
Rozdział 12. Wizyta i nieporozumienie
Rozdział 13. Pogawędki z duchami
Rozdział 14. Nowe dekrety Ministra Magii
Rozdział 15. Widmo i Przyjaciel
Rozdział 16. Domysły i podejrzenia
Rozdział 17. Niedokończony pojedynek
Rozdział 18. Okrutna zemsta
Rozdział 19. Teoria Hermiony
Rozdział 20. Na ratunek goblinom
Rozdział 21. Wyznania i rozstania
Rozdział 22. Podstęp
Rozdział 23. Handlarz i morderca
Rozdział 24. Pomoc z nieoczekiwanej strony
Rozdział 25. Tożsamość metamorfomaga
Rozdział 26. Śladem czterech biurek
Rozdział 27. Pokorek i Minister
Rozdział 28. Zaskakujące odkrycie Neville’a
Rozdział 29. Deponent Założycieli
Rozdział 30. Po właściwej stronie
Rozdział 31. Depozytariusz
Rozdział 32. Z pomocą trojga przyjaciół
Rozdział 33. Nadzwyczajna narada
Komentarze do wybranych rozdziałów
Słowniczek pojęć

 

 

“Deponent Założycieli” do pobrania w formie e-booka za darmo (cała powieść w jednym pliku)

W naszym serwisie dostępne jest już darmowe wydanie e-book powieści, przygotowane zarówno w formacie pdf, jak i epub, oraz mobi. Każdy z Was może więc pobrać książkę na swoje urządzenia mobilne i czytać do woli. Każda z wersji elektronicznej książki dostępna jest pod TYM ŚWISTOKLIKIEM.

 

Quiz na temat fabuły “Deponentu Założycieli”

Przeczytałeś/łaś powieść? Sprawdź swoją wiedzą na temat jej fabuły odpowiadając na pytania w naszym quizie, który dostępny jest tutaj.

 

Zachęcamy także do do polubienia naszego fanpage’a na facebooku!

4.9 7 votes
Ranking artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest

81 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments