Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu (tom 3)

 

To fan fiction nie zostało jeszcze napisane. Autor opracowuje obecnie szczegóły fabuły. Mimo to zachęcamy do przeczytania pierwszych informacji o książce.

 

Powieść fanowska “Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu” będzie fan fiction inspirowanym książkami J.K. Rowling. Jako ostatni tom trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy będzie stanowić bezpośrednią kontynuację powieści “Harry Potter i Deponent Założycieli”.

Podobnie jak dwa poprzednie tomy, powieść ta będzie oczywiście nawiązywać do serii Harry Potter, ale przedstawiać będzie zupełnie nową, wymyśloną przeze mnie fabułę, oraz całą paletę barwnych, stworzonych przeze mnie postaci. Historia przedstawiona w tej książce będzie uwzględniać 90% informacji z wczesnego Pottermore, co do dalszych losów kanonicznych postaci. Podobnie jak dwa poprzednie tomy nie uwzględni jednak niczego co ma związek ze sztuką “Harry Potter i przeklęte dziecko”.

(Autor o fabule swojego fan fiction)

 

Prezentowana poniżej okładka ma charakter tymczasowy. Używamy jej do czasu aż Dominik Róg narysuje i zaprojektuje oficjalną okładkę powieści.

 

“Uciekinier z Nurmengardu” – zapowiedź fabuły

Szokujące wydarzenia, które rozegrały się w Hogsmeade i Hogwarcie stają się zaledwie preludium do wielkiej wojny czarodziejów, którą rozpęta Bractwo Czarnej Gwiazdy. Harry i Hermiona będą musieli znaleźć sposób na pokonanie tajemniczego Szarego Pielgrzyma, którego prawdziwa tożsamość oraz plany pozostają dla wszystkich wielką zagadką. Usiłując uniknąć rozlewu krwi Harry odkryje szokujące fakty na temat jednego z dobrze znanych profesorów Hogwartu, stanie się świadkiem porażającego okrucieństwa, oraz odkryje prawdę na temat rodzeństwa Peverell. Narastająca w świecie magii nienawiść osiągnie punkt krytyczny, po którym nic już nigdy nie będzie takie samo.

Czy Zakonowi Feniksa uda się odbić Hogwart i znaleźć popleczników do walki z armią Szarego Pielgrzyma? Kim jest tytułowy uciekinier z Nurmengardu i jaką rolę odegra w ostatnim rozdziale tej wielkiej historii?  Odpowiedzi na t

e oraz setki innych pytań poznacie czytając kolejne rozdziały tej powieści, których publikacja planowana jest na rok 2021.

Rozdział 1 powieści przeczytasz tutaj.

 

Aktualności na temat powieści

 

NOC DUCHÓW 2020: Premiera pierwszego rozdziału “Uciekiniera z Nurmengardu”!

Dziś wyjątkowa noc dla uniwersum Harry’ego Pottera, czyli Noc Duchów. W ten szczególny wieczór na kartach powieści J.K. Rowling zawsze działo się coś ważnego. Jednego roku Quirrell wpuścił trolla do szkoły, innym razem Ginny otworzyła po raz pierwszy Komnatę Tajemnic, a jeszcze innym razem Harry został wybrany na czwartego uczestnika…

Aby czytać dalej kliknij w tytuł posta

5 komentarzy

Prace koncepcyjne nad “Uciekinierem z Nurmengardu” w toku. Autor ujawnia kolejne informacje o książce!

Od kilku dni w naszym serwisie dostępne są dwa pierwsze tomy trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy w formie darmowych e-booków w trzech popularnych formatach: .pdf, .epub i .mobi. Choć autor ledwie ukończył nad nimi prace, już ma kolejne wieści na temat kontynuacji trylogii.   Marcin rozpoczął już prace koncepcyjne nad fabułą…

Aby czytać dalej kliknij w tytuł posta

3 komentarze

Ruszyły prace nad “Uciekinierem z Nurmengardu”! Pierwsze informacje o książce!

W dniu dzisiejszym ruszyły wstępne prace nad powieścią “Harry Potter i uciekinier z Nurmengardu”, która będzie ostatnim tomem trylogii o Bractwie Czarnej Gwiazdy. Jak wyglądały te wstępne przygotowania autora, oraz co już wiadomo o powieści, dowiedziecie się z rozwinięcia tego newsa. Od kilku lat wiadomo, że książka “Harry Potter i…

Aby czytać dalej kliknij w tytuł posta

13 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.