Prace koncepcyjne nad “Uciekinierem z Nurmengardu” w toku. Autor ujawnia kolejne informacje o książce!

Od kilku dni w naszym serwisie dostępne są dwa pierwsze tomy trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy w formie darmowych e-booków w trzech popularnych formatach: .pdf, .epub i .mobi. Choć autor ledwie ukończył nad nimi prace, już ma kolejne wieści na temat kontynuacji trylogii.

 

Marcin rozpoczął już prace koncepcyjne nad fabułą “Uciekiniera z Nurmengardu”:

Udało mi się zaplanować wstępny układ wątków i ciąg logiczny zdarzeń, z podziałem na poszczególne rozdziały. Choć ich liczba na pewno się jeszcze zmieni, z pewnością nie będzie ich mniej niż dwadzieścia trzy. Czas akcji powieści obejmie kwiecień – grudzień 2019 roku, choć będą też dwa rozdziały spoza tego zakresu. Szacuję, że powieść będzie dłuższa niż “Pentakl Wężoustych” ale krótsza niż “Deponent Założycieli”.

 

Autor ujawnił także kolejne informacje o fabule “Uciekiniera z Nurmengardu”:

Fabuła powieści odkryje przed Wami kilka zaskakujących sekretów, które dotyczą m.in. Harry’ego i Hermiony (którzy od lat coś ukrywają!), oraz jednego ze znanych profesorów Hogwartu. Przekonacie się też, że nie wiecie jeszcze wszystkiego o rodzicach Harry’ego. Główna oś fabularna będzie oparta na próbie pokrzyżowania planów Szarego Pielgrzyma i powstrzymaniu wielkiej wojny, która grozi światu czarodziejów. Ta misja zaprowadzi Harry’ego i Hermionę w wiele zaskakujących miejsc i doprowadzi do wielu interesujących sytuacji.  W powieści otrzymacie także wyjaśnienie wielu wątków poruszanych w trylogii. Dowiecie się m.in. kim jest tajemniczy Przyjaciel i czego właściwie chce. Poznacie tożsamość Szarego Pielgrzyma, oraz będziecie świadkami wielu konfrontacji między postaciami. Przygotowałem też kilka wątków i scen, które będą naprawdę wzruszające i emocjonujące, zwłaszcza dla kogoś, kto dorastał z Harrym Potterem i pokochał jego historię.  W “Uciekinierze z Nurmengardu” znajdą się też dość czytelne nawiązania do historii współczesnej, oraz sytuacji w naszym kraju, w tym do pandemii koronawirusa, która odegra znaczącą rolę w jednym z wątków powieści.

 

Autor niemal każdego dnia dopracowuje pomysły i wątki, które chce poruszyć w powieści. Zanim przystąpi do pisania, zamierza bardzo dokładnie wszystko przemyśleć i zaplanować, a po drodze napisać jeszcze “Martina Gande 2”. Warto jednak poczekać, aby otrzymać powieść, której poziom dorówna dwóm poprzednim tomom.

5 1 vote
Ranking artykułów
MGande

MGande

Autor wszystkich powieści i opowiadań opublikowanych na łamach tego serwisu oraz wieloletni potterhead :)
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments